Займає площу 2,22 га, знаходиться на території АНД району, по вул. Вітчизняній від вул. Грудневої до вул. Крилова.

 

За довідкою Національного історичного музею ім. Яворницького, до 1970-х років на цьому місці було кдадовище. Підчас війни тут розстрілювали підпільників, заручників, циганські, єврейські, сім’ї, польський та румунських полонених. Коли почалися проблеми з грунтовими водами, останки похованих перенесли в окремий меморіальний комплекс, а тут розбили парк.

 

В 2000-х роках скульптор Раїса Кузнєцова, керівник циганської общини «Терне Ягор’я» створила близько 200 скульптур: на воєнну тематику, християнську, дитячу, але оскільки метод їх будівництва був простим, то без належного догляду скульптури швидко зруйнувалися.

 

 

Сквер переданий на баланс підприємству рішенням міської ради від 15.02.2017 № 52/18 і тепер його чекає нове життя.

Виконано роботи з благоустрою скверу: розбирання аварійних будівель, демонтаж та різка металевих конструкцій, видалення будівельного сміття з грунту, ліквідація стихійних звалищ будівельного сміття, випадкового сміття, покіс трави, омолодження, санітарної обрізки дерев, скошування рослинності, вивезення та утилізації утворених відходів.

 

Розроблено проектно-кошторисну документацію по капітальному ремонту парка, отримано позитивний експертний висновок від уповноваженої експертної організації, затверджено рішенням виконкому міської ради вартість об’єкту реконструкції. При наявності коштів для виконання будівельно-монтажних робіт можливо буде розпочати роботи в 2018 році.