Парк Зелений Гай

Знаходиться в Рибальській балці, між СК «Метеор» та просп. О.Поля. Площа 30,35 га, кількість дерев більше 8 тис.

В повоєнні часи тут було розбито один з найкрасивіших парків міста – парк ім. Ленінського комсомолу. Його відкрили відразу після будівництва палацу «Метеор», він став популярним місцем відпочинку молоді. Як і в інших парках та скверах міста, тут був встановлений ​​дитячий майданчик, танцювальна сцена, а також найважливіша складова - оглядові майданчики. Місце для огляду зберіглося і тепер. Знаходяться вони з західної частини скверу і з їх висот відкриваються неймовірної краси види на місто. До початку 21 століття інфраструктура парку не розвивалася, залишалася занедбаною, перетворюючись на величезне сміттєзвалище.

 

У 2016 році парк було перейменовано у Зелений Гай.

 

Передано на баланс КП «Міська інфраструктура» 18.05.2016 рішенням Дніпропетровської міської ради «Про балансову належність парків міста».

В 2016 році були проведені роботи по ліквідації сміттєзвалищ, омолодженню дерев, зносу та вивозу сухостою.

 

В 2017 році проведено ряд робіт та послуг з забезпечення відповідного санітарного стану території парку:

  • омолодження, санітарна обрізка та видалення дерев - 760 одиниць
  • вивіз сміття – 3040 м3
  • корчування пнів – 580 шт.
  • покіс – 12 га
  • санітарне оброблення території – 44,2 га

 

Триває капітальний ремонт вхідних зон з вул. Макарова та з просп. Поля. Закінчено влаштування опірних стінок по центральній алеї, роботи по освітленню вхідної зони з вул. Макарова.

 

В 2018 році планується влаштування: пішохідних покрить; частково змонтовано мережі водопроводу, буде виконане покриття пішохідної зони з тротуарної плитки, зовнішнього освітлення; капітальній ремонт вхідних групи зі сторони СК «Метеор», ТЦ «Славутич», середньої частини алеї; установка урн; біотуалетів; озеленення. Освітлення буде встановлене на всій території парку вздовж центральних пішохідних шляхів.

 

Благоустрій буде виконуватися після влаштування інженерних підземних мереж та вкладання покриття.

 

Після інвентаризації зелених насаджень здійснено перший етап видалення аварійних та фаутних дерев. Наразі триває оформлення документації для продовження видалення дерев, що визнані аварійними.

 

 

Гугл карти