Сквер навпроти сучасного ліцею №100 та Успенська площа - це місце історично знаменно для Дніпропетровська.

У колишній слободі Половиця, попередниці нашого міста, поруч з цим місцем серед невеликої діброви був побудований перший в поселенні дерев'яний храм на честь апостолів Петра і Павла, який, на жаль, згорів перед самим освяченням в 1783 році.

Але 15 січня 1791 року, вже безпосередньо в Катеринославі освятили першу міську церкву в ім'я Казанської ікони Божої Матері. Вона простояла недовго, через кілька років - у 1796 році недалеко від Казанської церкви, на місці, призначеному знаменитим архітектором Іваном Старовим, почали зведення нової дерев'яної церкви на честь Успіння Божої Матері. Соборний храм знаходився в центрі міста і мав величезне значення в культурному і духовному житті Катеринослава. В кінці 1940-х років, зруйнувавши куполи та дзвіницю, поділивши високі приміщення на поверхи, церкву пристосували під госпіталь учасників Великої Вітчизняної війни. А в кінці 1950-х років реорганізували в міську лікарню №10. Тепер йде реконструкція церкви, скоро розпочнеться п’яте її життя.

 

З 27.05.2009 року сквер носить імена слов’янских просвітителів та проповідників християнства, творців слов'янської азбуки, перших перекладачів богослужбових книг на слов'янську мову.

 

В 2017 році сквер передано на баланс КП «Міська інфраструктура» ДМР.